Darmowa dostawa za zakupy powyżej 50 zł
Kontakt: +48 500 400 165

Dell Precision 7820 Tower – stacja robocza poleasingowa

(ilość produktów: 27)

Dell Precision 7820 Tower to dwuprocesorowa stacja robocza poleasingowa zbudowana na chipsecie Intel C621, z jednym lub dwoma procesorami Intel Xeon Scalable 1. i 2. generacji liczącymi do 28 rdzeni każdy. Dwanaście gniazd DIMM pracujących sześciokanałowo mieści do 768 GB pamięci DDR4 ECC, dwa gniazda PCIe x16 Gen 3 przyjmują karty graficzne o łącznym poborze do 600 W, a przednie kieszenie FlexBay pozwalają wymieniać dyski SATA, SAS oraz M.2/U.2 NVMe bez otwierania obudowy – łącznie do 60 TB.

Charakterystyka serii Dell Precision 7820 Tower

Precision 7820 Tower to dwugniazdowa stacja robocza Dell Precision oparta na chipsecie Intel C621 (Lewisburg). Płyta przyjmuje jeden lub dwa procesory Intel Xeon Scalable 1. i 2. generacji (Skylake-SP i Cascade Lake-SP) o liczbie rdzeni sięgającej 28 na procesor – w pełnej konfiguracji dwuprocesorowej daje to do 56 rdzeni fizycznych. Jednostki obsługują instrukcje Intel Advanced Vector Extensions i AES-NI, technologię Trusted Execution, zoptymalizowany Turbo Boost oraz opcjonalne Intel vPro. Konfiguracje dostraja oprogramowanie Dell Precision Optimizer, a maszyny objęto certyfikacjami niezależnych dostawców oprogramowania (ISV).

Obudowa Tower ma 417,9 x 176,5 x 518,2 mm (wys. x szer. x gł.) i masę od 15,4 kg, ze zintegrowanymi uchwytami z przodu i z tyłu. Zasilacz 950 W w klasie 80 PLUS Gold o sprawności około 90% jest dostępny z zewnątrz, wyjmowany i zamykany na klucz, co skraca serwis do wymiany modułu. Warstwa bezpieczeństwa obejmuje moduł TPM 2.0, czujnik otwarcia obudowy, hasła Setup/BIOS, blokadę interfejsów I/O, gniazdo linki Kensington, ucho na kłódkę, zamykany przedni panel maskujący kieszenie FlexBay, opcjonalne sanki dyskowe z zamkiem, czytnik kart CAC/PIV w kieszeni slimline oraz pakiety Dell Data Guardian i Dell Endpoint Security Suite Enterprise.

Elastyczność konfiguracji i platforma dwuprocesorowa

Sercem serii jest skalowalna platforma: montaż drugiego procesora Xeon odblokowuje pozostałe sześć gniazd DIMM i podwaja moc obliczeniową. Pamięć rozbudujesz do 768 GB DDR4 ECC 2933 MHz w dwunastu gniazdach (po sześć na procesor), a rzeczywista przepustowość zależy od zainstalowanego modelu Xeon. Podsystem dyskowy oparto na przednich kieszeniach FlexBay z dostępem hot-swap: mieszczą do sześciu dysków 2,5" i pięciu 3,5" (SATA lub SAS) oraz nośniki M.2/U.2 NVMe – dodatkowe dyski NVMe dokłada karta Dell Precision Ultra-Speed Drive Quad (PCIe x16). Macierze buduje się na kontrolerze chipsetu (Intel RSTe RAID 0/1/5/10), w trybie NVMe vROC (RAID 0/1/10) lub na sprzętowych kontrolerach Broadcom MegaRAID 9440-8i i 9460. Rozbudowę domykają karty Thunderbolt 3, USB-C 3.1 Gen 2, hosty Teradici PCoIP oraz sieciówka Intel X550-T2 10GbE.

Grafikę dobiera się do liczby procesorów: w konfiguracji jednoprocesorowej dwa gniazda PCIe x16 Gen 3 przyjmują karty dwuslotowe po 300 W (łącznie do 600 W), a w konfiguracji dwuprocesorowej do dwóch kart jednoslotowych po 160 W. Do wyboru były jednostki od klasy 2D (NVIDIA NVS 310) po wysokowydajne karty dla grafików i projektantów pokroju NVIDIA Quadro RTX 5000/6000, GV100 i Radeon Pro WX 9100.

Dla kogo jest Precision 7820 Tower?

  • Obliczenia wielowątkowe i symulacje wykorzystujące do dwóch procesorów Xeon Scalable (do 56 rdzeni) i pamięć ECC w dwunastu gniazdach
  • Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i tworzenie treści VR – dwa gniazda graficzne o budżecie mocy do 600 W
  • Renderowanie i montaż wideo na dużych zbiorach danych – do 60 TB lokalnej przestrzeni i macierze RAID bez zewnętrznej półki dyskowej
  • Projektowanie CAD/CAM w aplikacjach inżynierskich objętych certyfikacją ISV (stanowiska dla grafików i projektantów)
  • Studia i zespoły wymieniające nośniki między projektami – dyski NVMe i HDD wyjmowane z przodu bez otwierania obudowy
  • Środowiska o zaostrzonych wymogach bezpieczeństwa – TPM 2.0, dyski SED, czytnik CAC/PIV, zamykany panel przedni i sanki dyskowe z zamkiem
  • Firmowe stanowiska do biura zarządzane zdalnie przez Dell Command Suite oraz AMT i Intel vPro (DASH)

Specyfikacja techniczna Dell Precision 7820 Tower

Podstawowe
  • Kategoria: Komputery stacjonarne
  • Producent: Dell
  • Linia: Precision · Chipset: Intel C621 (Lewisburg)
  • Obudowa: Tower, zasilacz zewnętrznie dostępny i zamykany na klucz
  • Certyfikacje ISV · TPM 2.0 · AMT / Intel vPro (DASH) · Dell Command Suite
  • Gwarancja: do 36 miesięcy
Procesor
  • 1 lub 2 x Intel Xeon Scalable 1. i 2. generacji (Skylake-SP / Cascade Lake-SP)
  • do 28 rdzeni na procesor (do 56 rdzeni w konfiguracji dwuprocesorowej)
  • Intel AVX, AES-NI, Trusted Execution Technology, zoptymalizowany Turbo Boost, opcjonalne vPro
Pamięć RAM do 768 GB DDR4 ECC 2933 MHz, 12 gniazd DIMM sześciokanałowo (6 na procesor); taktowanie zależne od modelu Xeon; drugi procesor odblokowuje pozostałe gniazda
Dysk
  • FlexBay hot-swap: do 6 x 2,5" i 5 x 3,5" SATA / SAS (SSD i HDD do 12 TB)
  • M.2 / U.2 NVMe PCIe SSD, w tym Intel Optane 905P i samoszyfrujące M.2 PCIe SED 512 GB / 1 TB
  • karta Dell Precision Ultra-Speed Drive Quad (PCIe x16) – do 4 nośników M.2 NVMe
  • RAID: Intel RSTe 0/1/5/10, NVMe vROC 0/1/10, opcjonalnie Broadcom MegaRAID 9440-8i / 9460; łącznie do 60 TB
Grafika
  • 2 gniazda PCIe x16 Gen 3 – do 600 W (2 x 300 W dwuslotowe przy 1 CPU; 2 x 160 W jednoslotowe przy 2 CPU)
  • NVIDIA Quadro RTX 6000 / RTX 5000 / GV100 / P6000 / P5000 (wysokowydajne 3D)
  • NVIDIA Quadro P4000 / P2000 / RTX 4000, P1000 / P620 / P400 (klasa średnia i wejściowa)
  • AMD Radeon Pro WX 9100 / SSG / WX 7100 / WX 5100 / WX 4100 / WX 3100 / WX 2100; NVIDIA NVS 310 (2D)
Łączność Intel i219 Gigabit Ethernet (Remote Wake-Up, PXE); opcjonalnie Intel X550-T2 10GbE oraz Intel Dual Band Wireless-AC 8265 (802.11ac 2x2) + Bluetooth
Porty Przód: 2x USB-A 3.1 Gen 1, 2x USB-C 3.1, uniwersalne gniazdo audio, slot SD UHS-II. Tył: 6x USB-A 3.1 Gen 1, 6x SATA 6 Gb/s (+2 dla napędów optycznych), RJ-45, port szeregowy, 2x PS/2, audio in/out
Zasilacz 950 W, 80 PLUS Gold (~90% sprawności), zewnętrznie dostępny, wyjmowany i zamykany na klucz
Wymiary (W x S x G) 417,9 x 176,5 x 518,2 mm, masa od 15,4 kg
System Windows 10 Pro for Workstations; fabrycznie także Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu i NeoKylin

Najczęściej zadawane pytania

Czy w Dell Precision 7820 można zamontować drugi procesor?

Tak – to platforma dwuprocesorowa oparta na chipsecie Intel C621 z dwoma gniazdami Xeon Scalable. Stację można używać z jednym procesorem, a montaż drugiego wymaga własnego radiatora i odblokowuje pozostałe gniazda DIMM (płyta ma ich łącznie dwanaście, po sześć na procesor). Druga jednostka podwaja też liczbę dostępnych rdzeni – do 56 w pełnej konfiguracji.

Ile pamięci RAM obsługuje Dell Precision 7820 i ile ma slotów?

Płyta ma dwanaście gniazd DIMM (po sześć na procesor), pracujących w trybie sześciokanałowym, i obsługuje do 768 GB pamięci DDR4 ECC 2933 MHz w konfiguracji z dwoma procesorami. Rzeczywiste taktowanie zależy od zainstalowanego modelu Xeon Scalable, a pełną pojemność uzyskuje się dopiero po zamontowaniu drugiego procesora, który odblokowuje pozostałe gniazda.

Jaką kartę graficzną można zamontować w Dell Precision 7820?

Stacja ma dwa gniazda PCIe x16 Gen 3 o budżecie mocy do 600 W. W konfiguracji jednoprocesorowej przyjmuje karty dwuslotowe po 300 W, a w dwuprocesorowej – do dwóch kart jednoslotowych po 160 W. W ofercie były jednostki od klasy 2D (NVIDIA NVS 310), przez średnie Quadro P2000 i RTX 4000, po wysokowydajne NVIDIA Quadro RTX 5000, RTX 6000, GV100 oraz AMD Radeon Pro WX 9100. Zasilacz 950 W zapewnia zapas mocy dla najwydajniejszych kart.

Ile dysków można zamontować w Dell Precision 7820?

Przednie kieszenie FlexBay z dostępem hot-swap mieszczą do sześciu dysków 2,5" i pięciu 3,5" w standardzie SATA lub SAS, a także nośniki M.2/U.2 NVMe. Kolejne dyski M.2 NVMe (do czterech) dokłada karta Dell Precision Ultra-Speed Drive Quad. Macierze zbuduje się na kontrolerze chipsetu (Intel RSTe RAID 0/1/5/10), w trybie NVMe vROC (RAID 0/1/10) lub na sprzętowym Broadcom MegaRAID 9460. Łączna pojemność sięga 60 TB.

Czy Dell Precision 7820 obsługuje Windows 11?

Na płycie jest moduł TPM 2.0, czyli podstawowy wymóg sprzętowy Windows 11. Zgodność zależy natomiast od zainstalowanego procesora: seria obejmuje zarówno starsze Xeony Scalable 1. generacji (Skylake-SP), jak i nowsze 2. generacji (Cascade Lake-SP). Fabrycznie stacja była dostarczana z Windows 10 Pro for Workstations, a w ofercie występowały też Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu i NeoKylin.

pixel