Miniaturka do prostych prac

2019-09-24
Miniaturka do prostych prac
Kontynuując omawianie kolejnych rodzajów obudów zauważymy pewien trend, za którym od dawna podąża cała branża IT, a mianowicie miniaturyzację. Kolejnymi przedstawianymi obudowami są SFF’y.


SFF (ang. Small Form Factor) jest następną pod względem wielkości obudową zaraz po desktopie, a najprostszym sposobem na rozróżnienie ich, jest sprawdzenie rozmiaru stacji dysków – w desktopie jest to standardowy napęd 5,25’’, z kolei w SFF`ie – napęd typu slim. Jeszcze parę lat temu obudowy te były przełomowe na rynku, z zapowiedziami wyparcia laptopów i zastąpienia innych przenośnych multimediów, dziś stosowane najczęściej z potrzeby oszczędności miejsca, rzadziej z wyboru.


(Obudowy SFF firmy Fujitsu, noszą oznaczenie „C”)

Są mniejsze niż poprzednie omawiane typy i stosowane głównie do prostych prac biurowych, gdyż ze względu na rozmiar nie ma zbyt wielu możliwości rozbudowania jednostki o dodatkowe karty rozszerzeń. Opcjonalnie komputer w obudowie SFF z uwagi na swój rozmiar powinien sprawdzić się w roli domowego centrum multimedialnego, co nie jest może szalenie popularnym rozwiązaniem, ale zwłaszcza w przypadku starszych telewizorów ma swoje plusy. „Mała skrzyneczka” z kablem HDMI gdzieś na półce w okolicach telewizora, może pozwolić na wygodne przeglądanie zdjęć, odtwarzanie muzyki, czy filmów.
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 563 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-08-22
Wszystko pięknie sprawnie :)
2023-12-04
Polecam
pixel