Laptop dla ucznia - HP EliteBook 840 G2

2019-09-04
Laptop dla ucznia - HP EliteBook 840 G2

Powrót do szkoły… To nieuniknione zakończenie każdych wakacji. W dzisiejszych czasach szkoła wcale nie musi kojarzyć się już z przestarzałymi technologiami, tablicami kredowymi, czy materiałami do nauki kserowanymi na „tej jednej kserokopiarce dostępnej na całą szkołę”, które i tak za niedługo wszyscy pogubią. Coraz częściej w klasach można spotkać tablice multimedialne, czy uczniów pracujących na plikach w chmurze.


Jednak inwestujące w technologię szkoły to nie wszystko. Uczniowie (albo ich rodzice) również muszą podjąć pewne kroki, aby nie zostać „w tyle”. Według badań przeprowadzonych przez GUS „W 2017 r. przynajmniej jeden komputer w domu miało prawie 82% gospodarstw domowych.”, a „78% gospodarstw domowych posiadało dostęp do Internetu szerokopasmowego.” (Cytowane statystyki) To pozytywne wyniki, ale korzystanie z komputera w domu, a posiadanie laptopa stricte do celów edukacyjnych to dwie, zupełnie różne sprawy. Wbrew pozorom nauczyciele coraz rzadziej mają coś przeciwko temu, by uczniowie korzystali na zajęciach z laptopów, czy tabletów, wręcz przeciwnie, bardziej nowoczesnym nierzadko ułatwia to pracę (chociażby dlatego, że wygodniejszym jest wyświetlenie przygotowanej prezentacji na ekranie laptopa, niż „zabawa” z oświetleniem i ustawianiem rzutnika w klasie).


Dlatego wychodząc naprzeciw uczniom (oraz kieszeniom ich lub ich rodziców) prezentujemy sprzęt, który idealnie sprawdzi się w szkolnych warunkach. Przedstawiamy HP EliteBook 840 G2 w konfiguracji z procesorem i5 piątej generacji oraz dyskiem twardym SSD o pojemności 240GB, a także 8GB pamięci RAM i systemem Windows 10.  

Dlaczego taki sprzęt sprawdzi się jako laptop dla ucznia? Otóż jest lekki (waży mniej niż 2 kg), wydajny (to za sprawą efektywnego układu chłodzenia i niskonapięciowego procesora), kompaktowy (posiada matrycę o przekątnej 14”, a jego grubość nie przekracza 2,5 cm), a ponadto (chociaż nie najważniejsze, to równie istotne) jest to sprzęt elegancki, którego nie powstydziłby się też niejeden biznesmen. Co jeszcze można o nim powiedzieć? Jest wyposażony zarówno w przewodową jak i bezprzewodową kartę sieciową, co pozwala łączyć się z Internetem tak w sieciach Wi-Fi jak i kablowych, dodatkowo posiada on wbudowane głośniki oraz gniazdo stacji dokującej. Laptop poleasingowy objęty jest standardową 6-miesięczną gwarancją, z możliwością rozszerzenia do 12 miesięcy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 556 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-19
Bardzo dobra obsługa. uzyskałem pomoc przy zakupie.
2023-11-27
Polecam.
pixel