Karta Graficzna Nvidia Quadro K4000

  • Poleasingowa Quadro K4000 profesjonalnym rozwiązaniem graficznym w swojej klasie, które integrując wysoką wydajność obliczeń i zaawansowane możliwości wizualizacyjne, zmienia współczesne sposoby pracy nad projektami.
Nvidia
Kod produktu: 3119
  • Karta Graficzna Nvidia Quadro K4000
  • Karta Graficzna Nvidia Quadro K4000
  • Karta Graficzna Nvidia Quadro K4000
419,99 zł
/ szt. brutto
341,46 zł  netto
Koszty wysyłki
Dodaj do porównania
4199.90 pkt.
42 pkt.

Darmowy zwrot

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Darmowy zwrot
Przy zwrocie towaru, pokryjemy koszt przesyłki zwrotu.

ZMIEŃ SWÓJ SPOSÓB PRACY

Profesjonalne rozwiązania graficzne Quadro 5000, skonstruowane w oparciu o nowatorską architekturę NVIDIA Fermi, oferują do 4 razy wyższą – w porównaniu do poprzedniej generacji – wydajność w szerokim zakresie aplikacji związanych z projektowaniem, animacją oraz przetwarzaniem i obróbką wideo. Dzięki wykorzystaniu nowej technologii skalowalnego silnika geometrycznego, model ten jest w stanie przetwarzać z wydajnością na zadziwiającym poziomie 950 milionów trójkątów na sekundę, ustanawiając w ten sposób nowy standard wydajności 3D². Integrując wysoką wydajność obliczeń i zaawansowane możliwości wizualizacyjne, Quadro 5000 zmienia współczesne sposoby pracy nad projektami.

REWOLUCYJNA ARCHITEKTURA FERMI W UKŁADACH QUADRO

Współczesne aplikacje wykorzystują możliwości najnowszej, równoległej architektury przetwarzającej NVIDIA® CUDA™ układów GPU Quadro, co pozwala uzyskać nawet 8-krotny wzrost wydajności w takich złożonych obliczeniowo zadaniach, jak ray tracing, przetwarzanie wideo czy obliczeniowa dynamika płynów. W przypadku aplikacji, dla których priorytetowe znaczenie ma wysoka precyzja oraz niezawodność danych, Quadro jest jedynym profesjonalnym rozwiązaniem graficznym współpracującym z pamięcią ECC i oferującym wysoką wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji, a w efekcie – dokładność i wierność uzyskiwanych rezultatów. Gwarantuje to dużą precyzję i integralność danych, bez konieczności poświęcania wydajności, we wszelkich typach zastosowań, poczynając od aplikacji z dziedziny obrazowania medycznego, a na analizie strukturalnej kończąc.

MOC NAPĘDZAJĄCA WIZUALNĄ PLATFORMĘ SUPERKOMPUTEROWĄ

Quadro 5000 to nie tylko procesor graficzny; rozwiązanie to stanowi podstawę całej wizualnej platformy superkomputerowej, obejmującej zarówno sprzęt jak i oprogramowanie umożliwiające korzystanie z takich zaawansowanych możliwości, jak stereoskopowe 3D, skalowalna wizualizacjaoraz produkcja i dystrybucja wideo 3D o jakości high-definition.

JESZCZE WIĘCEJ MOCY W APLIKACJACH PROFESJONALNYCH

Profesjonalne technologie programowe NVIDIA, od oprogramowania CUDA po silniki akcelerujące aplikacje, zapewniają w połączeniu z Quadro akcelerację w aplikacjach takich firm, jak Adobe, Autodesk, RTT, Dassault Systems, Bunkspeed i wielu innych.

 

Cechy i możliwości GPU

Architektura NVIDIA® CUDA nowej generacji

Przełomowa, równoległa architektura obliczeniowa NVIDIA CUDA o kryptonimie Fermi ściśle integruje zaawansowane możliwości wizualizacyjne i obliczeniowe, oferując wydajność, dzięki której znacznie wzrasta tempo realizacji zadań w zastosowaniach profesjonalnych.

NVIDIA® Parallel DataCache

Obsługa hierarchicznej struktury pamięci podręcznej wraz z towarzyszącą jej i wbudowaną w układ pamięcią współdzieloną. Pamięć cache L1 i L2 zapewnia wyjątkową przepustowość, przyspieszając realizację takich zadań jak ray tracing w czasie rzeczywistym, obliczenia fizyczne czy filtrowanie tekstur.

Duża pojemność i ultrawysoka przepustowość bufora ramki

Duża pojemność i wysoka przepustowość pamięci graficznej umożliwiają wyświetlanie olbrzymich modeli i złożonych scen, a także realizację zadań obliczeniowych korzystających z ogromnych zbiorów danych.

Duża szybkość i 64-bitowa precyzja obliczeń zmiennoprzecinkowych

Najwyższa w branży wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji, zapewniająca szybki dostęp do dokładnych rezultatów w aplikacjach o krytycznym znaczeniu, w tym w systemach z dziedziny komputerowo wspomaganego projektowania (CAD) oraz programach wykorzystujących techniki analizy metodą elementów skończonych i obliczeniowej dynamiki płynów.

Obsługa pamięci ECC

Spełnia najostrzejsze wymagania stawiane przez aplikacje o krytycznym znaczeniu, dzięki czemu gwarantuje bezkompromisową precyzję obliczeń i niezawodność stacji roboczych. Oferuje ochronę przechowywanych w pamięci informacji w celu poprawienia integralności wykorzystywanych przez aplikacje danych.

Silnik NVIDIA GigaThread

Zapewnia do 10 razy szybsze przełączanie kontekstu w porównaniu do architektur poprzednich generacji oraz wprowadza możliwość równoczesnego wykonywania jąder kodu i poprawione zarządzanie blokiem wątków.

Podwójne silniki kopiujące

Umożliwiają osiągnięcie najwyższej wydajności zarówno w przypadku równoległego przetwarzania danych, jak i odbywającej się równocześnie komunikacji GPU z systemem bazowym, co przyspiesza działanie podczas realizacji takich zadań, jak ray tracing, korekcja koloru czy symulacje fizyczne.

Skalowalny silnik geometryczny NVIDIA®

Zapewnia radykalny wzrost wydajności w szerokim zakresie aplikacji typu CAD, DCC i medycznych, umożliwiając w pełni interaktywną pracę z modelami i scenami o złożoności o rząd wielkości większej niż kiedykolwiek wcześniej.

Szybki transfer tekstur 3D

Szybki transfer i operowanie teksturami 3D pozwala na większą interaktywność podczas wizualizacji dużych zestawów danych wolumetrycznych.

Sprzętowe obcinanie okien 3D (3D Window Clipping)

Dzięki zwiększeniu szybkości transferu między buforem koloru a buforem ramki, sprzętowo akcelerowane obszary obcinania (mechanizm transferu danych między oknem i buforem ramki) zdecydowanie zwiększają ogólną wydajność graficzną.

Ujednolicona architektura sterowników (UDA)

Ujednolicona architektura sterowników (UDA) firmy NVIDIA gwarantuje pełną kompatybilność (zarówno wstecz, jak i w przyszłości) z oprogramowaniem sterującym. Ułatwia modernizację konfiguracji za pomocą nowych produktów Quadro, ponieważ wszystkie rozwiązania z tej serii korzystają z tych samych sterowników.

Jakość obrazu

Pełnoekranowy antyaliasing (FSAA)

Technologia pełnoekranowego antyaliasingu z obsługą trybu do 64x FSAA włącznie (128x z SLI) radykalnie redukuje widoczne na ekranie artefakty związane z aliasingiem (efekt „schodków”), umożliwiając wizualizację scen z wysokim stopniem realizmu i niezrównaną jakością obrazu.

Teselacja na GPU oraz technologia Shader Model 5.0

Silniki teselacyjne Quadro automatycznie generują drobiazgowo szczegółową geometrię, umożliwiając wizualizację środowisk i scen z filmową jakością i bez konieczności poświęcania wydajności.

Obsługa tekstur i obszarów renderowania 16K

Możliwość korzystania z tekstur o rozmiarach 16 tys. x 16 tys. pikseli (16K) i renderowania do obszarów o tej wielkości. Przydatna w aplikacjach, które wymagają najwyższej rozdzielczości i jakości przetwarzania obrazu.

Technologia wysokiej precyzji i dynamiki barw (HDR) firmy NVIDIA

Ustanawia nowe standardy jakości i klarowności obrazu, dzięki zmiennoprzecinkowemu przetwarzaniu w operacjach cieniowania, filtrowania, teksturowania i mieszania. Zapewnia bezprecedensową jakość renderowanego obrazu przy przetwarzaniu efektów wizualnych.

Funkcje związane z wyświetlaniem

Złącza wizyjne zapewniające najwyższą jakość obrazu

Zestaw gniazd umożliwiający współpracę z urządzeniami wyświetlającymi o ultrawysokiej rozdzielczości, zapewniającymi fenomenalną, fotorealistyczną jakość obrazu. Obsługa bezpośrednio przez GPU dwóch aktywnych wyjść, włączając dwukanałowy interfejs DVI-I (rozdzielczość do 3840 x 2400 przy 24 Hz), DisplayPort (do 2560 x 1600 przy 60 Hz) i HDMI poprzez kabel.

30-bitowa wierność odwzorowania kolorów

30-bitowa wierność odwzorowania kolorów (10 bitów na kolor) pozwala na uzyskanie nie milionów, a miliardów wariantów odcieni, zapewniając bogaty, żywy obraz o najszerszej dynamice barw.

Cyfrowy potok wideo NVIDIA® Quadro®

Cyfrowy potok wideo Quadro jest jedynym w branży, akcelerowanym przez GPU rozwiązaniem umożliwiającym przechwytywanie, przetwarzanie i dostarczanie w czasie rzeczywistym materiału wideo SDI o wysokiej rozdzielczości w środowiskach dedykowanych produkcji i dystrybucji wideo zarówno w formacie standardowym, jak i stereoskopowym 3D. Obsługa nieskompresowanego 8-, 10- i 12-bitowego SDI za pośrednictwem opcjonalnych kart Quadro SDI Capture i Quadro SDI Output.

Rozwiązanie NVIDIA® Quadro® G-Sync

Opcjonalna karta Quadro G-Sync jest zaawansowanym rozwiązaniem umożliwiającym synchronizację klatek pomiędzy układami GPU i zapewniającym sposób synchronizacji z zewnętrznym źródłem (house sync). G-Sync pozwala na korzystanie w zaawansowanych systemach wizualizacyjnych z wielu pracujących unisono projektorów lub wyświetlaczy, udostępniając w ten sposób niezrównany poziom realizmu i lepsze sposoby współpracy.

NVIDIA® 3D Vision Pro

Wchodzące w skład rozwiązania 3D Vision Pro zaawansowane aktywne okulary migawkowe zapewniają kryształową czystość stereoskopowej wizualizacji 3D udostępniającej największą głębię wrażeń. Zastosowanie komunikacji radiowej pozwala na wykorzystanie tego rozwiązania w szerokim zakresie środowisk, poczynając od miejsc dedykowanych pracy zespołowej, a na salach widowiskowych kończąc. Rozwiązanie 3D Vision Pro jest sprzedawane oddzielnie.

Wsparcie dla poczwórnie buforowanego trybu stereo OpenGL

Poczwórnie buforowany tryb stereo OpenGL udostępnia aplikacjom profesjonalnym możliwość płynnej wizualizacji w stereoskopowym 3D.

Profesjonalna synchronizacja stereo 3D

Umożliwia pełną kontrolę nad efektem stereoskopowym poprzez dedykowane 3-pinowe (mini-DIN) połączenie pomiędzy kartą graficzną a osprzętem stereo 3D. Obsługa za pośrednictwem opcjonalnego, 3-pinowego złącza typu mini-DIN.

Wsparcie od strony programowej

Programowanie równoległej architektury obliczeniowej CUDA

Możliwość wykorzystania mocy GPU w zadaniach obliczeniowych ogólnego przeznaczenia przy użyciu standardowych języków programowania typu C/C++ i Fortran, a także rozwijanych obecnie interfejsów programowania aplikacji (API), takich jak OpenCL czy Direct Compute. Szeroka akceptacja CUDA zapewnia akcelerację w takich dziedzinach, jak ray tracing, przetwarzanie wideo i obrazu oraz obliczeniowa dynamika płynów.

Programowanie w Cg

Programowalny układ GPU z obsługą języka programowania shaderów Cg (język wysokiego poziomu oparty na otwartym standardzie), umożliwiającego tworzenie i integrowanie w modelach, scenach i projektach 3D fotorealistycznych efektów w czasie rzeczywistym.

Współpraca z Microsoft® Windows® 7

Korzystaj z wszystkich nowych, fascynujących funkcji i możliwości systemu Windows 7, zapewniającego na mobilnych i stacjonarnych stacjach roboczych bezprecedensową wydajność aplikacji, zaawansowany realizm wizualizacji i pierwszorzędną niezawodność przy wyróżniającej się kompatybilności z aplikacjami.

Możliwość programowania z użyciem technologii Shader Model 5.0

Nieograniczona długość programów wierzchołkowych oraz dynamiczna kontrola przepływu eliminują wcześniejsze ograniczenia programów cieniujących w OpenGL i DirectX, umożliwiając tworzenie wyrafinowanych, niewyobrażalnych wcześniej efektów.

Rozszerzenia firmy NVIDIA dla graficznych interfejsów programistycznych

Firma NVIDIA udostępnia zestaw rozszerzeń do standardowych API graficznych dla systemów Linux i Windows, co pozwala opracowywanym przy ich użyciu aplikacjom na wykorzystanie pełnego potencjału zaawansowanych możliwości układów GPU.

Kompatybilność z silnikami akcelerującymi aplikacje opracowanymi przez firmę NVIDIA

Doładuj wydajność i rozszerz funkcjonalność aplikacji za pomocą wysoce zoptymalizowanych modułów programowych – obejmujących m. in. moduły SceniX i OptiX – wprowadzających zawansowane możliwości kreatywne i analityczne.

Technologia NVIDIA® SLI®

Technologia SLI Multi-OS umożliwia użytkownikowi uruchamianie na pojedynczym komputerze wielu różnych aplikacji dla stacji roboczych, które to aplikacje pracują pod kontrolą systemów operacyjnych Windows lub Linux. Każdemu z równolegle pracujących na tym komputerze systemów przyporządkowane jest obsługujące go bezpośrednio rozwiązanie graficzne Quadro. Dostępna wyłącznie na certyfikowanych platformach SLI Multi-OS.

NVIDIA® Multi-OS

Technologia NVIDIA Multi OS umożliwia użytkownikowi uruchamianie na pojedynczym komputerze wielu różnych aplikacji dla stacji roboczych, które to aplikacje pracują pod kontrolą systemów operacyjnych Windows lub Linux. Każdemu z równolegle pracujących na tym komputerze systemów przyporządkowane jest obsługujące go bezpośrednio rozwiązanie graficzne Quadro. Dostępna wyłącznie nacertyfikowanych platformach SLI Multi-OS.

Technologia NVIDIA® SLI® Mosaic

Technologia NVIDIA SLI Mosaic umożliwia na pojedynczej stacji roboczej z certyfikatem SLI transparentne skalowanie obszaru wyświetlania dowolnej aplikacji na nawet cztery kanały wyświetlania, włączając wsparcie dla projekcji 4K, przy zachowaniu pełnej wydajności. Dostępna wyłącznie na certyfikowanych platformach Quadro SLI.

Standard przemysłowy

Kompatybilność ze standardowymi architekturami

Kompatybilność z 32- i 64-bitowymi architekturami mikroprocesorów x86 firm Intel i AMD oraz systemami operacyjnymi firmy Microsoft i systemami Linux.

Ultracicha konstrukcja

Głośność na poziomie poniżej 28 dB gwarantuje ultraciche środowisko pracy.

 

SPECYFIKACJA GPU:

Układ GPU NVIDIA Quadro Quadro 5000
Liczba układów GPU NVIDIA Quadro 1
Format platformy 11,11 cm (4,376 cala) wys. x 24,76 cm (9,75 cala) dług., dwa sloty
Liczba rdzeni CUDA 352
Gigaflopy (pojedyncza precyzja) 718.08
Gigaflopy (podwójna precyzja) 359.04

SPECYFIKACJA PAMIĘCI GRAFICZNEJ:

Wielkość bufora ramki 2,5 GB GDDR5
Interfejs pamięci 320-bitowy
Przepustowość pamięci (GB/s) 120 GB/s

OBSŁUGA WYŚWIETLACZY:

Dwukanałowe złącze DVI-I 1
DisplayPort 2
Liczba wyjść cyfrowych 2
3D Vision Pro
Liczba wyjść analogowych 1
Stereo (3-pinowe Mini-DIN) 1 (opcjonalne)
Kanały wyświetlania 2
Maksymalna rozdzielczość w trybie cyfrowym przy 60 Hz 2560x1600
 

OBSŁUGIWANE FUNKCJE:

OpenGL 4.4
Microsoft Direct X 11
Shader Model 5.0
Architektura NVIDIA CUDA
Oprogramowanie do zarządzania wyświetlaniem NVIEW
FSAA (najwyższy tryb)* 64x (128x z SLI)
Opcja SDI
Opcja G-Sync
NVIDIA Multi-OS Technology
Tryb SLI Mosaic*
Obsługa trybu SLI Frame Rendering

SPECYFIKACJA TERMICZNA I ZASILANIA:

Spełnia normy EnergyStar
(przy wsp. poboru mocy w trybie pełnego obciążenia/bezczynności na poziomie 2:1 lub lepszym)
Maksymalny pobór mocy 152W
Głośność w czasie pracy <28dB
Wymagany jest dodatkowy przewód (przewody) zasilający pojedynczy 6-pinowy
¹Wzrost wydajności zmierzony w ViewPerf 11 na stacji roboczej wyposażonej w Quadro 5000 w porównaniu do Quadro FX 4800.

 

Poleasingowa karta graficzna Quadro 5000 jest objęta 6 miesięczną gwarancją, jest w doskonałym stanie wizualnym i technicznym.

 

 

Parametry techniczne:
Producent:
Nvidia Quadro
Model:
quadro k4000
Pamięć operacyjna:
3 GB DDR5
Szyna Pamięci:
192 Bit
Wyjścia:
1 x DVI
2 x DisplayPort
Okres gwarancji:
6 miesięcy
Typ produktu:
Karta graficzna
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
  • Gruntownie przetestowany sprzęt
  • Firma z tradycją od 2006 r.
  • Markowy sprzęt
  • 99% zadowolonych klientów
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 441 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-06-23
.....
2020-06-25
Towar zgodny z zamówieniem jak zawsze polecam
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel