Nowość w naszej ofercie - smartfony Apple! cz.1

2020-01-27
Nowość w naszej ofercie - smartfony Apple! cz.1

Z racji rozbudowanych opisów i ilości szczegółów, które pragniemy zawrzeć w tym wpisie, będzie on podzielony na dwie części (dzisiejszą oraz piątkową), tak, by każdemu czytającemu łatwo było odnaleźć się w jego treści i nie musiał stawać przed przerażającą ścianą technicznego tekstu.

Początek nowej dekady może skłonić do refleksji. Dlatego też wybierzemy się w drobną podróż w czasie i przyjrzymy się paru urządzeniom jednego z wiodących producentów high-end`owego sprzętu, giganta z Cupertino – firmie Apple i ich iPhone`om.

Dlaczego akurat smartfony tej firmy? Żeby nie zostać posądzonymi o fanbojstwo śpieszymy z wyjaśnieniem.

    • Po pierwsze telefon komórkowy jest teraz praktycznie nieodłącznym elementem życia znaczącej części populacji, a firmy Samsung, Apple i Huawei nieustannie walczą o pozycję lidera na światowym rynku, więc warto opisać ich produkty, które znaleźć można również w naszej ofercie.

    • Po drugie, z roku na rok ich urządzenia stają się coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na premiery, ale również z powodu rozkwitu rynku sprzętów poleasingowych. Według portalu Statista, w USA iPhona posiada niemalże co drugi użytkownik smartfona.

  • Kolejnym powodem, delikatnie wiążącym się z poprzednim, jest fakt, że smartfony tej firmy długo pozostają użyteczne i całkiem nieźle utrzymują wartość nawet jakiś czas po premierze, jak choćby iPhone 6s, który zadebiutował już prawie pięć lat temu, a za którego (zależnie od jego stanu i konfiguracji) nadal przyjdzie nam zapłacić przynajmniej 600-700 złotych.
iP6

Skoro wstęp mamy już za sobą, możemy przejść do sedna. Zaczynając od powracających do klasycznego designu z zaokrąglonymi krawędziami oraz wprowadzających sporo nowości modeli z cyferką 6. iPhone 6 został zaprezentowany we wrześniu 2014 roku. Celem szybkiego przybliżenia specyfikacji, posiada 4.7 calowy ekran, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, tylną kamerę 8 Mpx oraz przednią 1,2 Mpx. Oryginalnie instalowanym oprogramowaniem był iOS 8, jednak telefon wspiera ten system do wersji 12. Najlepszym argumentem marketingowym na zakup nowego telefonu, było przejście od "piątki" do świeżutkiego, większego, wyposażonego w procesor nowej generacji oraz nową wersję systemu smartfona, który działał płynniej, szybciej, dłużej i dzięki wyższej rozdzielczości ekranu lepiej wyświetlał obraz. Jednak było to prawie sześć lat temu.

Czy wciąż warto go nabyć? Mimo jego wieku, odpowiedź wciąż brzmi: "Jak najbardziej." Nawet teraz jest to bardzo poprawny smartfon, który świetnie spełni codzienne potrzeby przeciętnego użytkownika. Idealnie sprawdzi się jako urządzenie typowo biznesowe, czy telefon służbowy. Może nie zachwyci on zdjęciami wykonywanymi przednią kamerą, ale to jedna z niewielu wad, które posiada i wiąże się ona głównie z ograniczeniami sprzętowymi minionych lat. Smartfon działa płynnie i wystarczająco długo nawet przy porównaniu z niektórymi nowszymi urządzeniami.


iP6s

Telefon zaprezentowany rok później również posiada w nazwie „szóstkę”, jednak tym razem z dopiskiem „s”. Względem poprzednika wyróżnia go zwiększona wytrzymałość, bowiem do konstrukcji zastosowano tu aluminium serii 7000 oraz inną metodę anodowania obudowy. Dodatkowo łatwiej można tu również zaobserwować przeskok w płynności działania i wydajności dzięki nowej generacji procesora oraz zwiększeniu pojemności pamięci RAM do 2 GB. Rzeczą, na którą wielu czekało przed premierą iPhone`a 6s jest fakt, że w końcu zastosowano w nim aparaty o lepszych parametrach, tylna kamera 12 Mpx z optyczną stabilizacją obrazu oraz możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 4K, przednia zaś posiadająca matrycę 5 Mpx.

W tym modelu, wprowadzono również rewolucyjną technologię 3D Touch, która pozwala urządzeniu na wykrywanie siły nacisku na ekran, przez co daje użytkownikowi większą swobodę obsługi, dając dostęp do dodatkowych menu kontekstowych oraz przydatnych funkcji po mocniejszym naciśnięciu ikony danej aplikacji. Znajdziemy tu również czytnik linii papilarnych Touch ID drugiej generacji. Telefon obsługuje nawet najnowsze iteracje systemu iOS, który z wersji na wersję jest coraz lepiej zoptymalizowany i zapewnia coraz więcej dostępnych funkcji. Po przyzwyczajeniu się do łatwości obsługi tego urządzenia oraz możliwości, jakie oferuje, pytanie „Czy warto…?” stanie się zbędne. Oczywistym będzie, że „Warto!” to wręcz za mało powiedziane.

Część druga artykułu, już w piątek, a w międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą smartfonów od firmy Apple.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 550 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-06
Polecam
2023-10-09
Polecam.
pixel